Foto: Profimedia
Foto: Profimedia

Stižu novi vaučeri za putovanja: Evo ko sve ima pravo da se prijavi

Podeli

Novih 100.000 vaučera za odmor u Srbiji najverovatnije će početi da se dele od ponedeljka 12. juna, a vrednost je kao i prethodnog puta 5.000 dinara. Da podsetimo, 30.juna podeljen je isti broj vaučera za samo nekoliko sati, pa je Vlada Srbije odlučila da još jednom podrži građane da letuju u svojoj zemlji.

Pravo na vaučere imaju penzioneri, zatim osobe starije od 65 godina, računajući od dana u kome se podnosi prijava za dodelu vaučera, a ne primaju penziju, nezaposleni sa evidencije Nacionalne službe za zapošljavanje, kao i korisnici posebne i privremene novčane naknade, takođe i korisnici prava na dodatak za pomoć i negu drugog lica, zaposleni sa primanjima koja ne prelaze 70.000 dinara mesečno, ratni vojni invalidi i civilni invalidi rata sa primanjima takođe do 70.000.

Na subvencionisani odmor mogu da računaju i korisnici prava na naknadu na porodičnu invalidninu po palom borcu, kao i nosioci aktivnog porodičnog poljoprivrednog gazdinstva koji su se izjasnili da se bave isključivo poljoprivredom i upisani su u registar gazdinstava.

Vaučer se može koristiti isključivo u ugostiteljskim objektima izvan mesta prebivališta i izvan mesta studiranja, i to u trajanju od najmanje pet noćenja.

Neophodna dokumenta za vaučere

Preko 5.000 plaća putnik

Ono što je važno jeste da, ukoliko je iznos računa veći od 5.000, korisnik je dužan da ostatak sume isplati iz sopstvenih sredstava, a ukoliko je manji, vaučer pokriva ceo iznos, a razlika do 5.000 dinara se ne može naknadno iskoristiti.

- Penzioneri na uvid dostavljaju fotokopiju rešenja o ostvarenom pravu na penziju ili penzioni ček.

- Stariji od 65 godina koja ne ostvaruju pravo na penziju prilažu potpisanu izjavu da nemaju penziju, na obrascu koji se objavljuje na sajtu Ministarstva i JP “Pošta Srbije“.

- Zaposleni sa primanjima, koja ne prelaze iznos od 70.000 dinara mesečno stavljaju na uvid original potvrde o zaposlenju i ostvarenoj zaradi isplaćenoj u mesecu koji prethodi mesecu u kome se podnosi prijava, koju izdaje poslodavac ili isplatni listić.

- Studenti prilažu original potvrdu visokoškolske ustanove o svom statusu za tekuću školsku godinu.

- Rezervacija smeštaja.

Popunjena prijava, sa potrebnom dokumentacijom, isključivo se podnosi preko šaltera JP “Pošta Srbije“, na teritoriji cele zemlje. Ona će se evidentirati sa tačnim datumom i vremenom predaje.

Vaučer može da koristi samo osoba na na čije ime on glasi i koristi se isključivo u ugostiteljskom objektu za koji je izdat, odnosno u kom je rezervisan smeštaj. Ime objekta biće odštampano na samom vaučeru.

Potencijalni korisnici su u obavezi da na šalterima JP „Pošta Srbije“ podnesu prijave najkasnije 30 dana pre početka realizacije aranžmana odnosno period od dana podnošenja prijave do prvog dana korišćenja rezervisanog aranžmana ne može da bude kraći od 30 dana.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, Twitter nalogu i uključite se u našu Viber zajednicu.

Foto: Shutterstock/Travellaggio
Turisti ga ignorišu: Za ovo mesto verovatno niste čuli, a Slovenci ga smatraju blagom VIDEO
Foto: SheenaK/Shutterstock
Jednu zovu i mala Venecija severa: Ovo su najbolje srednjevekovne destinacije u Evropi FOTO
Foto: givaga/Shutterstock
Venecija upozorava: "Ne hranite ptice"
Foto: Wirestock Creators/Shutterstock
Izlečite dušu i telo: Posetite riznicu lekovitih izvora skrivenu u ovoj srpskoj banji
Foto: Profimedia
"Nebesko oko": Grad koji svi žele da posete zbog ogromnog "tanjira" FOTO
Foto: Anton_Ivanov/Shutterstock
Biser vina i burnih događaja: Kraći izlet do Egera će vas osvojiti za sva vremena FOTO/VIDEO
Foto: Sean Pavone/Shutterstock
Kao sa razglednice: Ovo su najlepši gradovi na svetu FOTO
Foto: Majonit/Shutterstock
Spoj modernog i tradicionalnog: Otkrijte čari najzelenijeg evropskog grada FOTO
Foto:Shutterstock/Richard Semik
Trinidad i Tobago: Karipski raj samo za odvažne VIDEO
Foto: Shutterstock/xbrchx
Vodič za Lago di Gardu: Šta posetiti, gde jesti i odsesti na ovom prelepom italijanskom jezeru
Foto: Shutterstock/Skreidzeleu
Zemlja bogata duhovnim nasleđem i istorijom: Nepal krije neverovatna prirodna blaga VIDEO
Foto: Shutterstock/Oleg_P
Srpska porodica doživela šok u Egiptu: "Vaš boravak nije plaćen, danas da donesete novac"
Foto:Shutterstock/Piotr Krzeslak
Krasi ga prozirna, tirkizna voda: Najčistije jezero na svetu nam je bliže nego što mislite
Foto: Christina Fink/Shutterstock
Vodena zavesa koja pada sa strmih stena: Slap u Sloveniji kom možete "prići s leđa" FOTO
Foto: Shutterstock/Travers Lewis
Haos na britanskim aerodromima: Prolazi širom zemlje prestaju da rade, ljudi čekaju satima
Foto:Shutterstock/Master1305
Degustacija kobasica na Oktoberfestu - i ovog puta bez vege varijante
strana 1 od 4984 idi na stranu