Starovićeva u finalu Svetskog prvenstva

Milica Starović izborila je mesto u finalu jednoseda na 500 metara, na Svetskom prvenstvu u veslanju, u Segedinu.

PTIzvor: B92, zvanični sajt
Podeli
Nebojša Radović / KSS
Nebojša Radović / KSS

Starovićeva je u svojoj kvalifkacionoj grupi ubedljivo trijumfovala pošto je stazu izveslala za 1 minut i 56.02 sekunde.

Starovićeva će se za medalju i mesto na Olimpijskim igrama u Tokiju boriti u nedelju od 11 sati i 44 minuta.

Starovićeva je prethodno zauzela sedmo mesto u finalu K1-200.

Ženska posada četverca na 500 metara polufinalnu trku izveslala u vremenu 1 minut i 35.22 sekunde, što je bilo dovoljno za peto mesto. Plasman u borbu za medalje i olimpijske kvote izborile su po tri prvoplasirane ekipe u polufinalu.

Nikolini Moldovan, Milici Starović, Kristini Bedeč i Mariji Dostanić, poslednjeg dana šampionata u Segedinu preostaje još borba u B finalu, koje je na programu od 10 sati i 44 minuta.

Muški četverac na 500 metara u svojoj polufinalnoj grupi zauzeo je šesto mesto, pošto je kroz cilj prošao u vremenu 1 minut i 22.06 sekundi.

Stefan Vekić, Nebojša Grujić, Vladimir Torubarov i Marko Dragosavljević nisu uspeli da se izbore za prolaz u finale i šampionat će završiti u B finalu u nedelju od 10 sati i 38 minuta.

K2-1000

Nebojša Radović / KSS
Nebojša Radović / KSS

Olimpijski vicešampioni u dvosedu na 1000 metara, Marko Tomićević i Milenko Zorić nisu uspeli da se plasiraju u finale i da se bore za olimpijske norme za Tokio. Tomićević i Zorić su u svojoj polufinalnoj trci zauzeli 7. mesto pošto su stazu izveslali za 3 minuta i 30.80 sekundi.

S obzirom da su mesto u finalu iz polufinala mogle da izbore po tri prvoplasirane posade iz polufinala, Tomićević i Zorić će šampionat u Segedinu završiti u C finalu u nedelju od 11 sati i 4 minuta.

Raspored trka naših predstavnika poslednjeg dana takmičenja:

10:38 K4-500 B finale Stefan Vekić, Nebojša Grujić, Vladimir Torubarov, Marko Dragosavljević
10:44 K4-500 B finale Nikolina Moldovan, Milica Starović, Kristina Bedeč, Marija Dostanić

11:04 K2-1000 C finale Marko Tomićević, Milenko Zorić

11:44 K1-500 FINALE Milica Starović

15:50 K1-5000 FINALE Kristina Bedeč
16:25 K1-5000 FINALE Ervin Holpert